כיתת אומן עם יעל רסולי

פיתוח שפה וקריירה אישית - בתחום תיאטרון הבובות העכשווי

להרשמה מלאו את הטופס הבא

כיתת אומן עם יעל רסולי
Share on facebook
שתפו בפייסבוק
Share on email
שתפו באימייל
Share on whatsapp
WhatsApp

תאריך: 24/04/2018

שעות: 20:30

עלות: 50 ש״ח

במפגש זה, תציג יעל רסולי את יצירותיה השונות וכן מקורות ההשראה שלה בתחום תיאטרון בובות עכשווי למבוגרים. דרך  תיאור דרכה האישית, תסקור יעל מגוון נושאים העומדים בלב דרכם של יוצרי התאטרון העצמאיים- המעבר מהמסגרת הלימודית אל העולם המקצועי המשמעויות והאפשרויות של קריירה כאמן עצמאי בתחום תאטרון הבובות העכשווי, החשיבות בזיהוי  מוקדי ההשראה והמוטיבציה בתהליך היצירה.

בהתבסס על ניסיונה והקריירה הבינלאומית הנרחבת שלה תקיים יעל דיון פתוח בין האספקטים האומנותיים ובין הפרקטיקה היומיומית של המקצוע וסגנון החיים, על האתגרים, האפשרויות הנרחבות והסיפוקים הכרוכים בו. במרכז המפגש יעמוד החיבור אל המדיום העשיר והמורכב של תאטרון חזותי ובובנאות, כשדה של ביטוי אישי ומקור התפתחות כאמן  השרוי בדיאלוג מתמיד עם עצמו ועם הקהל.

יעל רסולי היא במאית תאטרון חזותי, בובנאית שחקנית וזמרת. אחת מאמניות התאטרון העצמאיות המובילות בעולם בתחומה, הופעותיה הועלו בלמעלה מ-25 ארצות בפסטיבלים מובילים בארץ, באירופה, צפון אמריקה, והמזרח הרחוק.

עבודותיה מאופיינות בשפה אישית ייחודית, כשבכל אחת מיצירותיה נבנית באופן קפדני ולא מתפשר שפה בימתית חדשה ונועזת. מאז תחילת הקריירה שלה, היא יוצרת בעקביות מופעים רב תחומיים המאתגרים ומרחיבים את גבולותיה המוכרים של החוויה התאטרלית. יצירות התאטרון החזותי שלה מקיימות מספר רבדים מקבילים של נרטיב, ומתבססות על השפעות מז'אנרים שונים – אופרה, קברט, קולנוע, אנימציה, ואגדות עם. יצירותיה זכו לביקורות משבחות בכתבי עת ידועים כגון The New York Times והמגזין הצרפתי Télérama וכן בפרסים בינלאומיים.

X